Haber

ABD’nin Florida eyaletindeki Nicole Kasırgası’nda 2 kişi hayatını kaybetti

NEW ABD’nin Florida eyaletine ulaşan Nicole Kasırgası nedeniyle şiddetli yağmur ve sel baskınlarının meydana geldiği, 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Orange İlçe Şerifi Ofisinin toplumsal medya hesaplarından yapılan duyuruda, 2 kişinin elektrik akımına kapılarak can verdiği belirtildi. Duyuruda, kopan bir elektrik telinin bir erkek ve yanındaki bayanın üzerine düştüğü, hastaneye kaldırılan 2 kişinin kurtarılamadığı bildirildi.

Florida Valisi Ron DeSantis de kasırga nedeniyle inanılmaz hal bölgesinin sonlarını genişleterek eyaletteki 67 ilçenin tamamında acil durum ilan etti.

Daha evvel yalnızca 34 ilçede fevkalâde hal ilan eden DeSantis, kasırganın kuzeybatı Florida’daki etkilerinin boyutundan emin olmadıkları için eyaletin tamamını aynı kapsama aldıklarını duyurdu.

Nicole Kasırgası Florida’ya ulaşırken şiddetini azaltsa da deniz suyunun yükselmesi ve dalgaların güçlenmesi nedeniyle kıyı şeridindeki birtakım konutlar, temelleri ziyan görerek yıkıldı.

Öte yandan Ulusal Kasırga Merkezi, eyaletin kuzeydoğusuna hakikat ilerleyen şiddetli fırtınanın Georgia’dan başlayarak önümüzdeki bir iki gün içinde kuzeyde New York’a uzanan geniş bir alanı tesiri altına alacağı bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu