Haber

Üniversite imam yardımcısının cinayet zanlıları adliyede

E.Ö. (17), aracını kiraladıktan sonra 200 bin TL’ye mal olduğu için ücret talep eden üniversite öğrencisi İmam Yardımcısı Bekir Türker’i (20) tabancayla başından vurarak öldürdü. ve cinayet sırasında yanında olduğu öne sürülen yakını adliyeye sevk edildi. sevk edildi.

Adapazarı ilçesindeki Uzunoğlu İşhanı Mescidi’nde imam hatip yardımcısı olarak görev yapan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Bekir Türker’in yakınları durumu polise bildirdi. Polisin yaptığı çalışma sonucunda dün Dağdibi Mahallesi’ndeki boş tarlada Türker’in cansız bedeni bulundu. Başından tabancayla vurulan Türker’in ölümünü araştıran polis ekipleri, E.Ö. ve olay sırasında yanında olduğu iddia edilen bir akrabasını gözaltına aldı.

BABA TEPKİ VERDİ E.Ö. Emniyetteki sorgusunda, bir miktar para karşılığında Bekir Türker’den araba kiraladığını, aracı teslim ettiğinde motor arızası olduğunu ifade etti. E.Ö. Bekir Türker’in arıza karşılığında 200 bin TL talep ettiğini, bu nedenle boş bir alanda buluştuklarını, çıkan tartışma sonucu Bekir Türker’i öldürdüğünü söyledi. E.Ö. ve cinayet sırasında yanında bulunan yakını adliyeye sevk edildi. Zanlılar adliyeye sevk edilirken, E.Ö.’nün babası, oğlunu gören gazetecilere tepki göstererek kaba olmaya çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu