Haber

Edirne’de Öğrenciler Ulaşım Artışlarını Protesto Etti

Edirne’de bir grup üniversite öğrencisi toplu taşıma artışlarını protesto etti.

Trakya Üniversitesi öğrencileri kentte bir alışveriş merkezi önünde toplanarak, “Ucuz ulaşım istiyoruz”, “Müşteri değil öğrenciyiz”, “Ayrıcalık değil haklarımızı istiyoruz” ve “Mağduriyetimizin sorumlusu sizsiniz” yazılı pankartlar taşıdılar. “.

Grup adına açıklama yapan Trakya Üniversitesi öğrencisi Elif Negiş, Edirne Toplu Taşıma Sistemi’nin (ETUS) yüksek fiyatlarından mağdur olduklarını söyledi.

Yüksek fiyatların kabul edilemez olduğunu belirten Negiş, “Edirne’de 43 bin 196 öğrenci var. Sözde öğrenci dostu şehirde şu anda ETUS öğrenci kartına 11 lira 90 kuruş ödüyoruz. Öğrenciler olarak bunu yapıyoruz. Bu ücreti kabul etmeyin ve en kısa sürede indirim talep edin.” söz konusu.

Negiş, Edirne’de şehir içi ulaşım fiyatlarının birçok ile karşılaştırıldığında yüksek olduğunu iddia etti.

Mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirten Negiş, “Buradan Edirne Belediyesi ve ETUS yetkililerine sesleniyoruz. Ulaşımın neredeyse en pahalı olduğu Edirne’de bu duruma acil çözüm talep ediyoruz. Kooperatifin ve belediyenin inisiyatifine bırakılmak istemiyoruz, hakkımız olan indirimi talep ediyoruz. “Mağduriyetimizin daha fazla devam etmesini istemiyoruz ve sürücülerin kaba davranışlarına maruz kalmak istemiyoruz.” ” dedi.

Alkışlanan protestonun ardından basın toplantısı sona erdi.

Edirne Belediye Meclisinin eylül ayındaki toplantılarında toplu taşımanın yüzde 40 oranında artırılmasına karar verilerek 8 lira 50 kuruş olan öğrenci yatılı ücreti 11 lira 90 kuruşa yükseltildi. 12 lira olan tutar 16 lira 80 kuruşa çıkarıldı.

erdekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu