Haber

Eski İsrail Savunma Bakanı Lübnan’ı tehdit etti

İsrail’in eski Savunma Bakanı ve İsrail’deki “savaş kabinesi” olarak adlandırılan “Acil Durum Hükümeti” üyesi Benny Gantz, İsrail’in nerede olursa olsun Hamas üyelerinin peşine düşeceğini söyleyerek Lübnan’ı dolaylı olarak tehdit etti.

Gantz, başkent Tel Aviv’deki İsrail Savunma Bakanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

Eski Savunma Bakanı Gantz, “İsrail ordusunun Gazze kentindeki operasyonlarını derinleştirdiğini” söyledi.

Hamas’la birlikte çaba harcadıklarını vurgulayan Gantz, “Hamas savaşçılarını ortadan kaldırmak için Gazze’de ve dünyada nereye gitmemiz gerekiyorsa oraya gideceğiz” dedi. dedi.

Gantz, Lübnan’a işaret ederek, “Güneyde (Gazze Şeridi) etkili bir şekilde yaptığımızı, gerekirse kuzeyde (Lübnan) daha düzgün bir şekilde yapabiliriz.” söz konusu.

Hamas’ın Gazze Şefi Yahya Sinwar ile ilgili olarak Gantz, “Sinwar’ın İsrail toplumunu böleceği izlenimine kapıldığını ve olup bitenleri gördükten sonra Hamas’ın savaşı kaybettiğini fark ettiğini” iddia etti.

Eski İsrail Savunma Bakanı, “Gazze Şeridi’ndeki çatışmalar geçici olarak askıya alınsa bile bu savaşı durdurmaya yetmeyecek” diyerek şöyle devam etti: “Rehinelerimizi geri almak için çatışmaları durdurmak zorunda kalsak bile savaş, Hedeflerimize ulaşana kadar durmayacağız.” dedi.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant daha önce yaptığı açıklamada, “Gazze’de yaptığımızı Beyrut’ta da nasıl yapacağımızı biliyoruz.” dedi.

haberpayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu