Haber

Orhan Okulu Altınkemer’in sahibi oldu

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 15. Sekapark Altın Kuşak Yağlı Güreşleri’nin final maçları kıyasıya rekabete sahne oldu. Güreşin finalinde Antalyalı Orhan Okullu ile Yusufcan Zeybek mücadele etti. Orhan Okulu final mücadelesini kazanarak 15. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivan oldu.

Yağlı güreş kapsamında yapılan müsabakalarda Ali Gürbüz, İsmail Koç, Orhan Okulu Recep Taslak, Yusufcan Zeybek Nedim Gürel, Hüseyin Gümüşalan İsmail Balaban’ı mağlup etti. Yarı final kura çekiminde ise Yusufcan Zeybek Hüseyin Gümüşalan, Orhan Okullu Ali Gürbüz’e yenilip adını finale yazdırdı.

Uzun ve zorlu final maçında Orhan Okul, Yusufcan Zeybek’i mağlup ederek Altınkemer’in sahibi oldu. Ödül töreninde Orhan Okulu, Yusufcan Zeybek, Ali Gürbüz ve Hüseyin Gümüşalan madalya ve kupalarını Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla ve Türk Klasik Güreş Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş’ten aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kadir Birlik’in düzenlediği bu yılki Sekapark Altın Kuşak Yağlı Güreşleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu