Haber

Ayvalık’ta çıkan yangın kontrol altına alınsa da alevler yeniden büyüyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 4 gün önce Cennet Zirvesi eteklerinde çıkan yangın kontrol altına alınsa da zaman zaman alevlenerek yürekleri ağza getiriyor.

Türkiye; Havaların sıcak olmasının yanı sıra nemin de düşük olduğu bu günlerde her yerden çıkan orman yangınlarıyla boğuşuyor. Yangınları söndürmek için insanüstü çaba sarf eden itfaiye ekipleri, kontrol altına alınan orman yangınlarında, esen rüzgarın etkisiyle yeniden tutuşan alevlere anında müdahale ederek çalışmalarını sürdürüyor.

Ayvalık’ta 4 gün önce Cennet Zirvesi eteklerindeki ağaçlık alanda çıkan yangını söndürmeyi başaran itfaiye ekiplerinin geceli gündüzlü çalışmalarının bir kısmı, söndürülen alanlarda yeniden başlayan alevlerle özverili şekilde geçiyor.

Aynı bölgede yaşayan çok sayıda çam ağacının da zarar gördüğü ormanlık alanda 21 su fıskiyesi ve onlarca itfaiyenin yanı sıra yüzlerce vatandaşın çabalarıyla yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürülen yangının ardından; Kirpi, kaplumbağa, yılan, kuş ve böcek gibi yüzlerce canlının alevlerden kaçamadığı ve telef olduğu gözlendi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise sıcak havalarda vatandaşların dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, özellikle sıcaklığın ve nemin düşük olduğu bu günlerde herkesin daha duyarlı olmasını istedi. – BALIKESİR

pervariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu