Haber

Cumhurbaşkanı, Gümrük Bölgeleme Komisyonu Üyeleri ile Deprem Bölgesinde

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İmar Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile birlikte Hatay ve Osmaniye’ye giderek incelemelerde bulundu.

Ülkemizi kasıp kavuran Kahramanmaraş depreminin ilk günlerinde bölgeye giden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli Belediyesi İmar Kurulu üyeleriyle birlikte yeniden deprem bölgesine gitti. Gümrükçü başkanlığındaki heyet, yıkımın yüksek olduğu Hatay ve Osmaniye bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gümrükçü: “Eksiklerden ders almalıyız”

Kahramanmaraş depreminin bir milat olması gerektiğini vurgulayan Lider Gümrükçü, “Deprem bölgesinde yer alan bir ülke olarak hemen hemen tüm illerimiz bu riski hızla taşıyor. Bu noktada merkezi ve yerel yönetimlerin görevi işbirliği içinde çalışarak dirençli kentler yaratmaktır. Çiğli Belediyesi olarak İmar Kurulu üyelerimizle birlikte en çok yıkımın yaşandığı Hatay ve Osmaniye’ye geldik. Teknik incelemeler yaptık. Araştırmalarımız doğrultusunda elde ettiğimiz bilgileri devam eden Yapı Stok Envanteri çalışmalarımızla birleştirerek Çiğli’mizin geleceğini inançla şekillendireceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

eruhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu